تورهاي يك روزه
نويسندگان
لينک دوستان
لينكي ثبت نشده است
عضويت
نام کاربري :
پسورد :
تکرار پسورد:
ايميل :
نام اصلي :
آمار
امروز : 36
ديروز : 7
افراد آنلاين : 1
همه : 2353
پيوندهاي روزانه
لينكي ثبت نشده است
چت باکس

تور رفتينگ ارمند رود

رفتينگ چيست؟

رفتينگ همان قايقراني بر موج هاي سفيد يا به عبارتي موج هاي خروشان رودخانه است كه در سراسر دنيا به عنوان رشته ورزشي و يك تفريح مهيج به حساب مي آيد.براي انجام اين فعاليت به عنوان تفريح نياز به قواي بدني خيلي خاصي ندارد و يك نيروي معمولي كافيست چرا كه كار گروهيست و رودخانه نيز به كمك شما مي آيد.گاه پارو ميزنيد گاه دست از پارو زدن ميكشيد و تلاطم موج ها شما را پيش ميراند.
مي توانيد به آواي دلنشين پرندگان اطراف رودخانه و صداي خروشان موج گوش بسپاريد و لذت ببريد.
شما با چند آموزش اوليه ساده مي توانيد در تورهاي رفتينگ شركت كنيد و يك روز مهيج را در خاطرتان ثبت كنيد.

تور رفتينگ

تجهيزات مورد نياز رفتينگ:
براي انجام اين فعاليت نياز به يك قايق بادي 4 ،6 يا 12 نفره ، يك پارو به ازاي هر نفر و يك جليقه نجات ، يك كلاه ايمني است.تعداد نفرات هر قايق با توجه به ميزان خروشاني آن رودخانه است در رودخانه هاي خروشان تعداد نفرات هر قايق 4 نفر است و در رودخانه هاي آرام تر 6 تا 12 نفر متغير است.در هر قايق يك نفر به عنوان راهنما حضور مي يابد،وظيفه اصلي راهنما حفظ امنيت مسافران است ، همچنين او با توجه به اينكه رودخانه را به خوبي مي شناسد مي تواند بهترين مسير و پر جاذبه ترين مسير را براي حركت انتخاب كند و همينطور هرجا لازم باشد با آگاه ساختن بهنگام گردشگر آمادگي لازم را براي مسير پيش رو به او بدهد.

راهيابي و نكات ايمني رفتينگ:
رودخانه شامل امواج غير منتظره ، سوراخ ها و سنگ هاي ريز و درشتي ست كه راهنما يا بلده راه با ممارست در تمارين مختلف نسبت به آنها آگاهي پيدا كرده است.
او مسير را چنان انتخاب ميكند كه علاوه بر هيجان ، حفظ سلامت مسافر در اوليت او باشد.
به دليل همين شرايط رودخانه از گردشگران خواهشمنديم در تور رفتينگ به راهنمايي هاي سرپرست قايق توجه لازم را داشته باشند و از شوخي هاي نا بجا ، هل دادن يكديگر داخل آب، شيرجه زدن از قايق به داخل آب بدون هماهنگي سرپرست تور بپرهيزند.

آيا براي شركت در تور رفتينگ بايد شنا بلد باشم؟

براي شركت در تور رفتينگ بدون هيچ هزينه اضافي به شما كلاه ايمني لايف يا جليقه نجات و پارو داده مي شود.پس لازم نيست شنا بلد باشيد هرچند كساني كه شنا آموخته اند با آب بيشتر عجين مي شوند و لذت بيشتري ميبرند.

براي رفتينگ چي بپوشيم؟

اگر شما تمايل به شركت در تور رفتينگ داريد بايد بگوييم نياز به تشكيلات خاصي نداريد براي خانم ها روسري ، مانتو يا تونيك و شلوار از جنس الياف مصنوعي و يك جفت صندل پشت بسته و براي آقايان نيز لباس آستين بلند براي محافظت از نور آفتاب و يك جفت صندل پشت بسته مناسب است. استفاده از كرم ضد آفتاب را براي اين تور براي خانم ها و آقايان توصيه ميكنيم.

معرفي رودخانه هاي رفتينگ در ايران: 

رودها در ايران از نظر سختي به 5 درجه تقسيم مي شوند كه درجه 1 آسان ترين آنها و 5 سخت ترين آنهاست

استان چهارمحال بختياري - ارمند رود: ارمند رود به طول 19 كيلومتر و حدود 5 ساعت با درجه سختي 3 تا 4 از رودخانه هاي خروشان و پرطرفدار در ايران است.آژانس مهرانديشان هر ساله در فصل بهاروتابستان اقدام به برگزاري تور رفتينگ ارمند رود مي نمايد.
استان چهار محال بختياري - زاينده رود: اين رود نيز در درجه پايين تر سختي نسبت به ارمند قرار دارد. طول آن 17 كيلومتر و حدود 5 ساعت است.درجه سختي ان 2 تا 3 است.متاسفانه به صلاح ديد استاندار شهر سامان فعلا امكان برگزاري تور رفتينگ زاينده رود وجود ندارد.

استان مازندران - هراز: درجه سختي اين رودخانه 4  است و بدليل دبي بالاي آب مدت زمان آن 2 ساعت است.
استان مازندران - چالوس: رفتينگ اين رودخانه نيز در حدود 2 تا 3 ساعت به طول مي انجامد و درجه سختي آن 4 مي باشد.تور رفتينگ چالوس بيشتر براي تهراني ها جذاب است چون در فاصله ي كمي از تهران قرار دارد.
استان لرستان و خوزستان- دز : اين رودخانه از پرخطرترين رودخانه ها و پر طرفدارترين آنهاست كه درجه سختي آن بين 4 تا 5 مي باشد و فقط براي حرفه اي شركت در تور رفتينگ خوزستان را توصيه ميكنيم.

كلام آخر:
براي شركت در برنامه هاي رفتينگ هم ميتوانيد به صورت انفرادي از باشگاه هاي قايقراني خريد كنيد هم از تور رفتينگ آژانس هاي گردشگري استفاده كنيد.

اما به شما پيشنهاد ميكنيم اين تفريح را در قالب تور تجربه كنيد چرا كه:

1- اين تفريح وقتي به صورت گروهي برگزار مي شود لذت آن دو چندان مي شود ميتوانيد آب بازي كنيد و با يكديگر به رقابت بپردازيد.
2- قيمت تور رفتينگ: قيمت اين تفريج در قالب تور به مراتب مناسب تر از خريد انفرادي ست. در تور شما مجموع هزينه هاي شما شامل وسيله حمل و نقل و بيمه ، ليدر و وعده هاي غذايي و بليط رفتينگ با قيمت بليط تك رفتينگ خريداري شده از باشگاه قايقراني برابري ميكند.
3- آژانس مهرانديشان چندين سال است كه با بيشترين تعداد برگزاري تور گروهي رفتينگ ،تجربه ي زيادي در زمينه بهبود كيفيت تور و كسب رضايت گردشگران اندوخته است. پس بهتر آنست كه همسفر ما باشيد تا افتخار پذيرايي از شما نصيبمان گردد و برايتان اوقات خوشي در تور رفتينگ با همكاري بهترين و برترين كادر حرفه اي زير نظر سازمان ورزش و جوانان به ارمغان بياوريم.

تورهاي مهيج مشابه تور رفتينگ ارمند رود از آژانس مهرانديشان:
تور رفتينگ و آفرود شهركرد
تور تنگه واشي
تور درياچه ارواح
تور هلن

تور دشت سوسن
تور شاد
تور يك روزه
تور ارزان يك روزه

براي


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: تور رفتينگ
[ ۲۰ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۵:۵۶:۲۲ ] [ آژانس مهرانديشان ]

تابستان را به نام سرعين زده اند... 6 دنگ! هواي تابستان براي سفر به يك منطقه خوش آب و هوا و خنك مثل سرعين خيلي مناسبه. تور سرعين اردبيل آستارا در از فصل بهار آغاز مي شود اما در فصل تابستان به اوج خود ميرسد و تقاضاي سفر به سرعين در اين فصل دو برابر بهار است. سرعين شهر چشمه هاي آبگرم و در دامنه هاي سرسبز سبلان قرار گرفته است و آب و هواي خنك آن در فصل گرم سال سبب جذب گردشگران ايراني و توريست هاي خارجي به اين منطقه مي شود.

آب گرم سرعين:

همينطور كه گفتيم اصلي ترين جاذبه ي گردشگري سرعين آبگرم سرعين است. آبگرم سبلان و آبگرم گاوميش گلي دو آبگرم معروف سرعين هستند. البته هر يك از آبگرم هاي سرعين خواص درماني مخصوص به خود را دارند. در تور سرعين زمان آزاد خود را ميتوانيد براي ريلكس كردن در اين آبگرم ها سپري كنيد.

روستاي آلوارس :

منطقه ييلاقي كه عشاير شاهسون در فصل گرم سال به اين منطقه مهاجرت ميكنند. چشمه هاي فراوان و مراتع سبز از زيبايي هاي اين روستاست. همچنين اگر قصد خريد عسل و سوغات را داريد عسل و شير اين منطقه زبانزد است.همچنين صنايع دستي آن چون گليم و جاجيم بسيار زيبا است.

آبشار ورگه سران:

در شمال سرعين روستايي به نام ورگه سران قرار دارد كه درست در دامنه هاي سرسبز سبلان واقع شده است. در آن آبشاري به همين نام نيز وجود دارد. اين آبشار حاصل برخورد چندين چشمه در دره ي اين روستا شكل گرفته است. كه صداي آن گوشنواز و منظره ي آن تماشاييست.

اگر از گشت و گذار در شهر خسته شديد خودتان را به مركز شهر برسانيد... رستوران فرزاد يكي از بهترين رستوران هاي شهر سرعين است كه بيشتر تورهاي گردشگري سرعين نيز براي صرف غذا به اين رستوران مراجعه ميكنند. طعم لذيذ كباب و ريحان با دوغ محلي خستگي را از تنتان بيرون ميكند. در سرعين ديزي سنگي به وفور در اكثر رستوران ها طبخ مي شود. همچنين براي بازگشت انرژي از دست رفته تان حتما حلواي سياه محلي را امتحان كنيد بسيار قوي و خوشمزه است.

حالا به ادامه ي گشت هاي تور سرعين مي پردازيم:

درياچه شورابيل:

اين درياچه در شهر اردبيل واقع شده است و حدود 20 دقيقه با مركز شهر سرعين فاصله دارد. اما زماني كه هوا رو به غروب ميرود اطراف درياچه كم كم شلوغ شده و گردشگران در ساعاتي كه آفتاب رو به غروب است براي تماشاي اين درياچه و قايقسواري به سمت اردبيل حركت ميكنند.

جنگل فندقلو:

اين جنگل نيز در شهر اردبيل واقع شده است. ويژگي هاي منحصر به اين جنگل گردشگران زيادي را براي تماشاي اين جنگل به سمت اردبيل مي كشاند.

اين ها بخشي از زيباترين جاذبه هاي گردشگري سرعين است كه اغلب آنها در تور سرعين مورد بازديد قرار ميگرد اما چنانچه به صورت انفرادي به سرعين سفر كرديد پيشنهاد ميكنيم حتما اين جاذبه هاي گردشگري را مورد بازديد قرار دهيد.

قيمت تور سرعين كه به صورت گروهي توسط آژانس هاي گردشگري برگزار مي شود بسيار مناسب تر از سفرهاي انفرادي است ضمن آنكه برنامه ي دقيقي توسط تور ليدر براي بازديد و گشت شما در سرعين ارائه مي شود. چنانچه تمايل به رزرو تور هوايي سرعين داشتيد خدمات هتل و بليط پرواز براي شما توسط آژانس مهرانديشان رزرو خواهد شد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱۷ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۱۸:۰۴ ] [ آژانس مهرانديشان ]

امروزه سفر فقط در جنگل و دريا خلاصه نمي شود كوير از زيباترين منطاق گردشگري در ايران محسوب مي شود. حس كنجكاوي ، ماجراجويي و تنوع طلبي گردشگران را براي سفر به كوير ترغيب ميكند.

كوير مرنجاب از زيباترين نقاط كويري ايران است كه در نزديكي شهر تهران و حوالي كاشان در استان اصفهان قرار گرفته است. فاصله كم كوير مرنجاب از تهران سبب شده تا آمار سفر به كوير مرنجاب نسبت به ساير كوير ها در ايران افزايش چشمگيري داشته باشد.

روايات تاريخي بيانگر آن است كه نام اين كوير را شاه عباس صفوي انتخاب كرده است. در اين كوير همچنين كاروانسرايي با نام شاه بنا شده است. برخي ديگر نقل كرده اند كه رسيدن به آب در كوير مرنجاب و حفر چاه كار بسيار دشواري بوده است از همين رو در گذشته آن را "مرد رنج آب" مي خواندند كه به مرور زمان به مرنجاب تغيير نام داده است.

تصوري كه در ذهن اكثريت است كوير منطقه اي خشك و بي آب و علف است اما در مرنجاب اين چنين نيست به لطف وجود آب و خاك مناسب رشد برخي از گياهان كويري ،از پوشش گياهي و جانوري غني برخوردار است. حيواناتي نظير گرگ و شغال ، مارمولك، مار ، كفتار ، آفتاب پرست و... و جالب تر آن كه يك جفت يوز پلنگ ايراني مرنجاب را به عنوان زيستگاه طبيعي خود انتخاب نموده اند و گياهاني نظير گز ،قيچ و دم گاوي در اين منطقه به چشم مي خورند.

رمل ها يا همان تپه ماسه هاي شني در طول روز گردشگاه بسياري از گردشگران است و در شب غروب درياچه نمك از زيبايي هاي بي نظير كوير مرنجاب است.

جزيره سرگردان از جاذبه هاي ديگر كوير است. بارندگي در كوير بسيار كم و به ندرت اتفاق مي افتد اما در هنگام بارندگي حدود 2 تا 5 سانتي متر اطراف اين منطقه را آب ميگيرد و به دليل بازتاب زيباي نور علاوه بر زيبايي آفريني اين منطقه اين تصور را در ذهن ايجاد ميكند كه اين منطقه در حال حركت است از همين رو نام جزيره سرگردان را به آن اطلاق كرده اند.

اگر دوست داريد با جاذبه هاي ديدني كوير مرنجاب بيشتر آشنا شويد مي توانيد در تور كوير مرنجاب با ما همراه شويد. از جاذبه هاي ديگري كه در تور 1 روزه به اين منطقه از آن بازديد خواهيد نمود چاه دستكن است كه روايات بر آن است كه توسط امام هشتم شيعيان حفر شده است همچنين كاروانسراي مرنجاب كه به دستور شاه عباس صفوي ساخته شده است و اين نام بر آن باقي مانده است از ديگر مناطق تاريخي در دل كوير است.

تور يك روزه كوير فقط در اين منطقه قابل اجرا مي باشد چرا كه ساير نقاط كويري ايران از تهران فاصله ي زيادي دارند و براي برگزاري تور يكروزه مناسب نيستند. ديگر تورهاي كوير را مي توانيد به صورت دو روزه و سه روزه تجربه كنيد. تور كوير مصر از ديگر تورهاي ماجراجويانه دركوير محسوب مي شود كه در نزديكي خور و بيابانك اصفهان و جندق قرار گرفته است و هر ساله گردشگران زيادي را به سمت خود روانه ميكند.

آژانس مهرانديشان تور كوير مرنجاب را به صورت حرفه اي و كاملا متفاوت از آژانس هاي ديگر برگزار مي نمايد. ما از تهران تا كاشان را با اتوبوس هاي توريستي طي ميكنيم و از كاشان تا مرنجاب را با خودروهاي شاسي بلند كه به آن آفرود يا سافاري ميگويند. سافاري كوير از شيرين ترين . پرهيجان ترين تفريحات كوير است حالا تصور كنيد 2 روز را كامل را با اين خودروها در دل كوير به گشت و بازديد زاز جاذبه هاي افسونگر آن بپردازيد.

بي شك سفر به اين شيوه برايتان خيلي لذت بخش تر از سفرهاي مرسوم با اتوبوس است.

مسير حركتي براي رسيدن به اين كوير از تهران در جاده قم كاشان و سپس جاده آران و بيدگل است. براي سفر به مرنجاب نياز به مجوز رسمي از سازمان ميراث فرهنگي آران و بيدگل و پليس راه كاشان دارد.


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
برچسب: ،
موضوع: تور كوير مصر
[ ۴ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۷:۳۶:۱۲ ] [ آژانس مهرانديشان ]

روستاي بياضه

روستاي بياضه از توابع بخش خور و بيابانك در استان اصفهان است. اين روستا داراي بافت سنتي و معماري خاص مناطق كويري مي باشد از اين رو گردشگران زيادي به سبب بازديد از اين روستا راهي اين منطقه مي شوند.مزيت دوم اين روستا قرارگيري آن در منطقه كويري استان اصفهان و مجاورت با كوير مصر است از همين رو شتر سواري و رمل نوردي از جاذبه هاي گردشگري تور كويرگردي در روستاي بياضه است.وجود نخلستان هاي متعدد در اين روستا سومين جاذبه ي گردشگري آن به حساب مي آيد.

آژانس مهرانديشان با برگزاري تور كوير مصر در هتل ميزبان شما در منطقه زيباي روستاي بياضه است. هتل يه تا در اين روستا واقع شده است و از همين رو اگر قصد سفر به كوير را داريد اين مطلب شما را با روستاي بياضه كه به آن سفر ميكنيد آشنا خواهدكرد.

در اطراف اين روستا زمين به رنگ سفيد است كه به احتمال زياد در اثر وجود نمك در سطح زمين به اين شكل در آمده است شايد به همين دليل است كه اين روستا را بياضه (بياض=سفيد) ناميده اند.

ارگ بياضه

ارگ بياضه: از خصوصيات بارز اين روستا وجود ارگ , قلعه ، معماري سنتي زيبا و نخلستان هاست كه توجه گردشگران ايراني و توريست هاي خارجي را به خود جلب كرده است. ارگ بياضه مربوط به دوران ساسانيان مي شود. از ويژگي هاي جالب آن اينست كه اين قلعه در دو طبقه بنا شده است يك طبقه روي زمين و يك طبقه ي آن زير زمين قرار دارد. سيستم تهويه اتاق هاي زيرين در طبقه پايين نشانگر معماري متبحرانه آن دوران بوده است.در مجموع اين ارگ داراي 700 اتاق بوده است اگرچه طبقه زيرين به مرور زمان نشست پيدا كرده و از بين رفته است. از اين ارگ در دوران حكومت اسماعيليه به عنوان قلعه حسن صباح و يارانش استفاده مي شده است.در سفر به كويرمصر اين جاذبه ي گردشگري را فراموش نكنيد!

شايد اينكه اين اثر تاريخي در سال 1380 در فهرست آثار ملي ايران به ثبت رسيد را بايد مديون اهالي اين روستا و تدبير جالبشان براي حفظ اين اثر دانست آن ها صد سال پيش هر يك از اتاق هاي اين قلعه را پشت قباله ي دختران روستاي بياضه انداخته اند تا به اين ترتيب به حفظ و نگهداري آن كمكي كرده باشند. كساني كه داراي اوضاع اقتصادي بهتري بودند اتاق هاي بالا و كساني كه در مرتبه ي پايين تري از لحاظ اقتصادي قرارداشتند اتاق هاي پايين را به دختران خود واگذار كردند.

مساجد تاريخي اين روستا اغلب در زمان حكومت صفويه بنا نهاده شده اند. اما قديمي ترين مسجد اين منطقه به نام مسجد بياضه حدود هزار سال قدمت دارد. اتصال دو رشته قنات شور و شيرين از شگفتي هاي حفر قنات در اين منطقه بوده است كه به دوران حكومت زنديه باز ميگردد.

معماري زيباي خانه هايي كه در نزديكي نخلستان هاي روستاي بياضه قرار گرفته اند گردشگران زيادي را همه ساله در فصل پاييز و زمستان براي بازديد به اين منطقه ميكشاند. خانه ها از خشت و گل ساخته شده اند. طاق و ايوان هاي تابستانه از ويژگي هاي معماري خانه هاي اين منطقه است.اگر در تور كوير مصر به اين منطقه نيز سري زديد پياده روي روي رمل هاي شني اين منطقه را از دست ندهيد.

اگر علاقه مند به تور كويرگردي هستيد تور كوير مصر را از دست ندهيد.آژانس مهرانديشان با افتخار در اين سفر همراه شماست. سفر به كوير روحتان را تازه ميكند خيالتان را پرواز مي دهدو با فكر آزاد پس از يك سفر جذاب به شهر خود باز خواهيد گشت و فقط خاطره ي زيباي كوير و شب هاي اسرارآميزش شما را هر سال به سمت خود مي كشاند.

خواه اين تور را در كوير مصر تجربه كنيد خواه در تور 1 روزه كوير مرنجاب بي شك هر دو حس و حالتان را خوب ميكند.

 


ادامه مطلب
امتياز:
بازديد:
[ ۱ دى ۱۳۹۷ ] [ ۰۴:۴۲:۴۳ ] [ آژانس مهرانديشان ]
[ ۱ ]
.: Weblog Themes By bigsite :.

درباره وبلاگ

پنل کاربري
نام کاربري :
پسورد :
نظرسنجی
[#VoteTitle#]
[#VTITLE#]
     نتیجه

لينک هاي تبادلي
تبادل لينک اتوماتيک
لينک :
خبرنامه
عضويت لغو عضويت
امکانات وب